Magdalena 2 lipca, 2018 Brak komentarzy

IV Zlot Pojazdów Pożarniczych w Jaźwinie

Na tegorocznym zlocie w Jaźwinie wspieraliśmy strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z niemalże całego powiatu i nie tylko! W porównaniu z poprzednimi rocznikami liczba wozów znacząco wzrosła. W tym roku zawitało, aż 35 zastępów. Na przybyłych uczestników czekało wiele atrakcji, w tym również nasza firma stanęła na wysokości zadania. Przygotowaliśmy konkurencje zręcznościowe, dzięki którym można było zdobyć jedną z wielu nagród.

Nie zabrakło pokazów oraz turniejów dla dużych i małych przedstawicieli OSP.
Najmłodsi sympatycy staży pożarnej mogli wcielić się w rolę strażaka i przejść specjalny tor przeszkód przygotowany przez OSP Ligota Wielka. Ich zadaniem było między innymi udzielenie pomocy poszkodowanemu i przeniesienie go na „desce” w bezpiecznie miejsce oraz strącenie pachołków za pomocą prądu wody. Na innym torze przeszkód swoje umiejętności i wytrzymałość mogli sprawdzić strażacy ochotnicy.

W czasie całego zlotu prezentowane były samochody, jak i sprzęt pożarniczy.
JRG Dzierżoniów wraz z OSP Bielawa przygotowały pokaz ratownictwa technicznego. Zaprezentowany został również sprzęt wykorzystywany na co dzień przy wypadkach komunikacyjnych.

Wspólnie spędzony czas zakończyliśmy oficjalnym losowaniem nagrody głównej oraz wręczeniem przez organizatorów wyróżnień za zasługi.

Jeszcze raz chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom imprezy, w szczególności Prezesowi OSP Jaźwina panu Markowi Wierzbickiemu, działaczkom lokalnym pani Cristinie Najdek oraz Annie Bartnik za równie pomyślne wsparcie.

Liczymy na udział w przyszłym roku !