Technologia wklejania szyby - ProfiLine
natan 5 marca, 2018 Brak komentarzy

Technologia wklejania szyby

Ciągłe doskonalenie właściwości stolarki okiennej PCV jest nieodzownym elementem jej produkcji. Parametr energooszczędności to najbardziej pożądana zmienna w procesie jej tworzenia. Celem zastosowania metody wklejania szyby jest zwiększenie dostępnych możliwości technicznych, zarówno dla różnorodności tychże zastosowań, jak i wymagań. Pomówmy o konkretach.

Mocowanie szyb za pomocą kleju – korzyści

Jakie korzyści przynosi wyżej wymieniona metoda? Przede wszystkim walor poprawy współczynnika cieplności, przy jednoczesnej rezygnacji ze wzmocnień stalowych.

Po drugie, mocowanie pakietów szybowych za pomocą kleju jest możliwe również przy zdecydowanie większych konstrukcjach, zachowując standard kształtowników. Jest to droga do optymalizacji z punktu widzenia ekonomicznego, ale również wpływa na zmniejszenie ciężaru i szerokości układu profili, a także zwiększa powierzchnie szklenia.

Kolejną zaletą tego typu rozwiązania jest zdecydowanie mniejsze ryzyko pękania szyb. Równomierne rozłożenie naprężenia po obwodzie powierzchni zmniejsza ryzyko pęknięć szyby w trakcie transportu, montażu oraz dalszej eksploatacji.

Wzrost stabilności konstrukcji w znaczącym stopniu niweluje zagrożenie wygięcia, wykrzywienia, bądź osiadania skrzydła, przyczyniając się do wydłużenia swojej bezawaryjnej żywotności.

Ostatnim, choć nie mniej ważnym czynnikiem jest brak możliwości wypchnięcia szyby z konstrukcji podczas ewentualnego włamania. Zawdzięcza to obwodowej szczelinie z zawartością kleju.

Technologia wklejania szyby - ProfiLine